AC Milan Serbia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AC Milan Serbia

Srpski forum o najboljem timu na svetu!!!AC Milan
 
PrijemLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Pre 25 godina: Paolo Maldini debitovao za Milan

Ići dole 
AutorPoruka
MilanCanic
Moderator
Moderator
MilanCanic


Broj poruka : 560
Datum upisa : 22.10.2009
Godina : 33

Pre 25 godina: Paolo Maldini debitovao za Milan Empty
PočaljiNaslov: Pre 25 godina: Paolo Maldini debitovao za Milan   Pre 25 godina: Paolo Maldini debitovao za Milan Icon_minitimeSre Jan 20, 2010 3:11 pm

Dana 20. januara 1985. godine veliki Paolo Maldini, kao 16-godišnjak, je upisao prve
minute u seniorskom sastavu Milana pod vođstvom švedskog trenera Nielsa Liedholma...

Dogodilo se to na sutrašnji dan pre tačno 25 godina na gostovanju kod Udinesea u Udinama. Na početklu drugog poluvremena zamenio je povređenog Sergija Batistinija na mestu desnog beka.


- Na poluvremenu me je trener Liedholm pozvao na stranu i rekao: "Momak, ulaziš. Nemoj previše da razmišljaš, seti se koliko je ovaj posao lep i zabavljaj se"! Te sam se rečenice nastojao držati tokom cele svoje karijere - priseća se Maldini te nastavlja:


- Bilo je prokleto hladno i poprilično mračno, iako je još bio dan. Iza gola bila je hrpa
snega. Moj prvi kontakt s loptom bio je katastrofa. Nisam imao hrabrosti da krenem prema napadu i odlučio sam da vratim loptu golmanu, koji je tada smeo da uzme loptu u ruke. Nažalost, odigrao sam je prekratko i golman je morao propišati krv da bi došao do nje ali uhvatio je pre protivničkog napadača.


Toga je dana krenula jedna izuzetno profesionalna karijera, duga 24 godine, svo vreme u Milanu. Osvojio je tri titule svetskoga klupskog prvaka, sedam titula italijanskog i pet evropskog prvaka, a 12 je godina bio Milanov kapiten. Odigrao je 56 gradskih derbija s Interom, 126 utakmica za reprezentaciju, 161 utakmicu u evropskim kupovima i 1041 utakmicu sveukupno. Skupio je na terenu 90.499 minuta i igrao protiv ukupno 2156 protivničkih igrača.



Kad ga danas pitaju ko je bio najbolji fudbaler sveta njegova vremena, Maldini kaže:


- Maradona. Voleo bih da je igrao sa mnom u Milanu.
Nazad na vrh Ići dole
MilanCanic
Moderator
Moderator
MilanCanic


Broj poruka : 560
Datum upisa : 22.10.2009
Godina : 33

Pre 25 godina: Paolo Maldini debitovao za Milan Empty
PočaljiNaslov: Re: Pre 25 godina: Paolo Maldini debitovao za Milan   Pre 25 godina: Paolo Maldini debitovao za Milan Icon_minitimeSre Jan 20, 2010 3:11 pm

hehehehe kakaw car cela karijera u AC Milan.. zato ga swi i wole.. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
 
Pre 25 godina: Paolo Maldini debitovao za Milan
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Maldini...
» Maldini: Milanu su neophodne promene
» Maldini postaje direktor Milana?
» Posle 11 godina želi da napusti "San Siro" gattuso
» Maldini: Milanu treba sveža "krv"

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
AC Milan Serbia :: AC Milan :: Novosti-
Skoči na: