Broj poruka : 560
Datum upisa : 22.10.2009
Godina : 33

Serie A: Merda zasluženo do trijumfa Empty
PočaljiNaslov: Serie A: Merda zasluženo do trijumfa   Serie A: Merda zasluženo do trijumfa Icon_minitimeČet Jan 28, 2010 3:19 pm

Velki derbi grada Milana odigran u okviru 21. kola Serije A zasluženo je pripao Interu. Aktuelni šampion je savladao gradskog rivala rezultatom 2:0 i napravio značajan korak ka osvajanju pete uzastopne titule. Strelci za plavo-crne, koji sad imaj devet bodova više u odnosu na Milan, bili su Milito u 10. i Pandev u 65. minutu susreta.

Od prvog minuta Inter je krenuo ofanzivno ka golu Milana što mu se isplatilo već u 10. minutu. Pandev je uputio dugu loptu ka Militu, Abate je loše reagovao i Argentinac je sjajnim udarcem matirao nemoćnog Didu.

Ekipa Josea Mourinha je u 26. minutu ostala sa igračem manje. Wesley Sneijder je zaradio crveni karton zbog ironičnog aplauza upućenog glavnom sudiji Gianluci Rocchiju nakon jednog nedosuđenog prekršaja. Milan je od tog trenutka očekivano imao više loptu u posedu ali do kraja prvog dela igre nije uspeo da materijalizuje brojčanu prednost na terenu.

Ofanziva crveno-crnih nastavila se i u drugom poluvremenu. Milan je pokušavao da dođe do izjednačenja ali nije uspeo da stvori nijednu ozbiljniju prliku pred golom Julija Cesara. Trenutak odluke gogodio se u 65. minutu. Pandev je perfektno šutirao iz slobodnog udarca i Dida je po drugi put morao da vadi loptu iz svoje mreže.

Milan je krenuo na "sve ili ništa" ali je mreža Cesara ostala netaknuta. Najbolju priliku da prepolovi vođstvo Intera izabranici trenera Leonarda propustili su u finišu susreta kada je zbog igranja rukom Lucija glavni arbitar pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Ronaldinho ali je njegov zemljak na golu Intera odlično reagovao i sačuvao svoju mrežu.

Milan: Dida, Abate, Silva, Favalli, Antonini (77. Jankulovski), Gattuso (45. Seedorf),
Ambrosini (80. Huntelaar), Pirlo, Beckham, Ronaldinho, Borrielo.

Inter: Cezar, Maicon, Lucio, Samuel, Santon, Zanetti, Muntari (87. Cordoba), Cambiasso,
Sneijder, Pandev, Milito (81. Balotelli).
Nazad na vrh Ići dole
MilanCanic
Moderator
Moderator
MilanCanic

Godina : 33

PočaljiNaslov: Re: Serie A: Merda zasluženo do trijumfa   Serie A: Merda zasluženo do trijumfa Icon_minitimeČet Jan 28, 2010 3:19 pm